Udržujte kontakt s profesionály – dobré stěhováky poznáte podle více ukazatelů, jedním z nich je i komunikativnost. Čím spolehlivější firma, tím zpravidla více komunikuje se zákazníky e-mailem nebo telefonicky, případně na osobních schůzkách. Takové stěhovací firmy si považujte, neboť vás upozorní na určitá úskalí, doporučí vám vhodné postupy, jak balit věci, může s vámi domluvit rozebrání nábytku a jeho sestavení v novém bytě. Dalším dobrým ukazatelem je i seriózní a otevřený přístup ohledně cen, ty musí být transparentní a jasné předem, musíte zkrátka v předstihu vědět, s jakou částkou je třeba přibližně počítat.

kočka v krabici

Udržujte dobré sousedské vztahy – máte-li zamluveno stěhování u spolehlivé firmy s dobrými referencemi, máte první důležitý bod za sebou. Tím dalším jsou vztahy s vašimi lidmi v sousedství, a to jak z místa, odkud se stěhujete, tak i v novém prostředí. Nikdy dopředu nevíte, koho kde a kdy potkáte, a za jakých okolností, a vycházet v dobrém s lidmi, i když je to někdy s některými těžké, je výhodnější pro obě strany. Konkrétně to znamená např. úklid po stěhování, uvedení případných poškozených věcí v domě do původního stavu či stěhování v tichosti bez hluku, což platí hlavně u nočního stěhování.

kartonová krabice na stěhování

Strava vám může při stěhování pomoci anebo naopak situaci komplikovat – kdokoli se chystá ke stěhovacímu procesu, měl by v náročných pasážích sázet spíše na lehká jídla, zeleninové saláty, ovoce, oříšky a další produkty např. z prodejen zdravé výživy. Rozhodně není dobrý nápad nacpat se bramborovými knedlíky s uzeným nebo vepřovými řízky, které budete trávit dlouhé hodiny s odkrveným mozkem, a náladou http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/veda-prokazala-uzitecnost-dobre-nalady–1779392 spíše se posadit do křesla a relaxovat, než se zvednout a něco dělat. I to nejlevnější stěhování v Praze stehovani-mamut.cz – to je pohyb, jste neustále ve střehu, a to s těmi řízky nebude tak snadné.

Kategorie: Business