Bylinky jsou od pradávna záchranou při nejrůznějších zdravotních problémech a často jsou i rozumnou alternativou před začátkem klasické léčby pomocí medikamentů. Celé generace postupně zjišťovaly léčivé účinky některých rostlin na lidský organismus. Jejich objevy byly někdy náhodně, jindy cílené a mnohdy měly i tragické následky. Ale pokud nebyly žádné jiné možnosti léčby, bylo toto postupné zkoumání a objevování tím nejlepším možným řešením. Postupem času došlo k velkému rozvoji medicíny. Z šarlatánů, kteří zkoušeli na lidech ty nejšílenější a mnohdy i brutální postupy, se stali hluboce vzdělaní odborníci a na léčiva se zaměřuje celý nový vědecký obor farmakologie.

Radost ze života

Bylinky pod tlakem silných léků začaly ztrácet své postavení, až od nich většina odborníků zcela upustila. Na bolesti si dáme Paralen nebo Brufen, na průjem Endiaron, na úzkosti antidepresiva. Polovinu nemocí zbytečně léčíme antibiotiky a nehledíme na důsledky svého unáhleného jednání, snadné dostupnosti a nadužívání léčiv. V přírodě, zvířatech i lidech se objevují hormony, které zde nemají co dělat a celá naše populace se potýká se zdravotními problémy, které neumíme řešit – neplodnost, vyšší procento rakoviny, Alzheimerovy choroby, úzkosti, civilizační onemocnění.

Přírodní léčba

A právě v tuto chvíli se bylinky a jejich kouzelná moc opět začínají dostávat do módy. Nejde to rychle, protože síla bylinek není stejná jako u chemických léků. Nedojde ke zmírnění projevů tak rychle a v takovém rozsahu a je potřeba využít svou trpělivost a radit se s odborníky na tomto poli. Ale třeba jen obyčejný šalvějový čaj vám může poskytnout úlevu od trávicích obtíží, pálení žáhy, zánětů a u žen i od projevů menopauzy. Pokud se nejedná o akutní a závažné onemocnění a máte čas, je pro vás do budoucna nejpřínosnější a také nejšetrnější hledat cestu přírodního uzdravení. Bylinky můžete přijímat v podobě čajů, kapek, tinktur i např. bonbónů. Vaše tělo vám poděkuje.

Kategorie: Business