Firma LG Electronics Inc, jak zní celý její správný název je z jižní Koreje, kde má také hlavní sídlo, a to v Yeouido Dong. Je součástí LG corporation a má údajně osmdesát dva tisíc zaměstnanců. Takže nejde o něco malého. Založena byla v roce 1958 s názvem GoldStar, název LG má od roku 1995.

kluk před tv

Vyrábí snad všechno možné, co se elektroniky týče, a ještě další výrobky. Nejznámější je však asi výrobou televizorů. Je totiž druhým největším světovým výrobcem, a to hned po firmě Samsung Electronics která je ze stejného státu.

A nyní k onomu slibovanému překvapení. Každá firma si dělá výpočty, kolik peněz utrží příští rok tehdy a tehdy. Většinou si na to platí drahé analytiky, popřípadě je přímo zaměstná. Ti vycházejí z prodeje rok pozpátku, a ještě i dále. Následně se pokouší, ano pokouší, odhadnout, jak jim stoupne zisk. A právě zde je jádro pudla, jak by řekl básník.
mobilní telefon

Firma Refinitic vyslala své analytiky a ti oznámili, že očekávají pokles příjmů. Hovořili o více než sedmdesáti pěti milionech wonů. (Asi jedna a půl miliardy našich korun).

Kde může být příčina? Analytici jako první vidí konkurenci. Ta nasadila jiné ceny, a proto prodává více. Jako další příčina je prý nárůst odměn, ale také marketingové náklady na novou řadu telefonů.

Netuším, jak velké musely být ony odměny, ale chtěl bych je mít. Asi nebyly nejmenší, když se očekává snížení zisku až o sedm procent, jak převzala agentura Reuters. 

Generální ředitel společnosti LG Electronics, pan Koo Bon-joon, bude muset asi hodně utahovat opasek, aby neumřel hlady. Ale také bude muset udělat něco, co by předpovědi vyvrátilo. Dělá tuto funkci již devátý rok, a tak by mu to nemělo činit sebemenší potíže. Je dost dobře možné, že opustí svůj byt 32+10, pokud tedy nebydlí v jedné ze dvou věží sídla firmy, navlékne montérky a půjde dělníkům pomáhat. Budiž mu přáno.  

Kategorie: Business