Současné trendy v oblasti turistiky mají mnoho tváří. Jsou cíleny na různé skupiny obyvatelstva s ohledem na její věk a zájmy a podle toho se také dělí například do těchto skupin.
přítelkyně u vody
·         Alpinismus
·         Agroturistika
·         Církevní turistika
·         Městská turistika
·         Válečná turistika
·         Lékařská turistika
·         Dobrodružná turistika
·         Gastroturistika
·         Konferenční turistika
·         Seniorská turistika
·         Turistika zaměřená na LGBT komunitu
To je samozřejmě jen výčet, členění by rozhodně mohlo být podstatně rozsáhlejší.
 dvojice na loďce

Seniorská turistika

V současné době nalezneme celou řadu cestovních kanceláří a cestovních agentur, které se cíleně zaměřují na seniorskou turistiku. Jedná se o velmi oblíbenou cílovou skupinu a to z mnoha důvodů.
·         Senioři představují nejpočetnější skupinu obyvatelstva, proto se s ní jako s cílovou skupinou musí počítat, protože představuje značný komerční potenciál
·         Senioři jsou dobře situovaní klienti(nemáme na mysli osamělé seniory, kteří počítají každou korunu a kterých bohužel rovněž není málo). Mají pravidelný příjem (i když nijak vysoký), někteří si dokonce přivydělávají na brigádách. Mají vyřešeno bydlení, vybavení v bytě, proto mohou investovat do cestování.
·         Senioři představují svým vděčnou cílovou skupinu,mají rádi organizovaný čas a jsou vděčni za aktivity, které jsou jim v rámci pobytu zprostředkovány.
Seniorská turistika se zaměřuje především na lehkou horskou turistiku, senioři patří mezi nejaktivnější horské turisty v republice, dále na poznávání kulturních památek a především je to pak zdravotní turistika, senioři s ohledem na své zdraví velmi preferují různé lázeňské pobyty a wellnessy.
ženy na síti
Senioři mají svou vlastní subkulturu, podobně jako například mladí lidé a proto se rozhodně vyplatí, když senior jede na dovolenou s dalšími seniory. Je to výhodné už s ohledem na zdravotní stav klientů a celkovou kondici. U těchto lidí je nutné brát v potaz, že potřebují více času, více odpočinku, že mohou mít i specifické požadavky na stravování, v tomto věku lidé často jsou nuceni držet různé zdravotní diety a to se vše odráží v nastavení služeb

Kategorie: Cestování