Když se řekne cestování, mnoho lidí si vybaví daleké kraje u moře, organizované zájezdy a let letadlem. Cena letenek je dnes natolik zanedbatelná, že se letadlem hravě přemístíte nejen z jednoho konce světa na druhý, ale klidně i na místo, kam byste mohli snadno během několika hodin dojet třeba vlakem anebo autobusem – tedy na místo, kam by si nikdo dříve drahou letenku nekoupil. Takže to už skoro vypadá, jako by se dřívější putování stopem anebo hromadnou dopravou na vlastní pěst stalo minulostí. Trampové už zkrátka vymřeli. Anebo nám má takový způsob cestování také co nabídnout?
poutník v horách
Všechny svobodné duše, které milují nezávislost, by se rozhodně měly do světa alespoň jednou za čas vydat na vlastní pěst, aby pocítili ten nebetyčný rozdíl mezi organizovaným zájezdem a starostí o to, kde složíte hlavu na noc. A pokud se náhodou bojíte podobný model vyzkoušet na vlastní kůži někde daleko za hranicemi, zkuste to alespoň kousek od domova, klidně v Čechách. Česká krajina a příroda jsou jako stvořené k vandrování, které vám dá pocítit, jak chutná skutečná svoboda.
Ano, je pravda, že spaní pod širákem, pod plachtou anebo i pod stanem není zdaleka tak pohodlné jako spaní v hotelu anebo alespoň pod střechou. Ale je v tom veliký kus romantiky. Navíc, pod střechou se můžete vyspat třeba i na seníku anebo v krmelci pro jeleny.
chatička na kopci
A je pravda i to, že když vám plány zkříží déšť anebo jiné nemilosrdné počasí, tak vám třeba nebude do zpěvu a veškerá romantika půjde stranou. Ovšem rozhodně vás to zocelí pro život a zjistíte, nejen to, co dřímá ve vás, ale také to, jací jsou ve skutečnosti lidé, kteří vás budou doprovázet. Jak se říká, tak v nouzi poznáš přítele.
Každopádně velkou výhodou takového cestování je maximální dávka svobody, hodně romantiky, sebepoznání, krásné výhledy a autentické zážitky na celý život, které vám žádná cestovní kancelář neobjedná.

Kategorie: Cestování