Vlastníte-li webové stránky, nebo internetový obchod, je logické, že si přejete, aby byly navštěvované. Je totiž logické, že čím víc webových návštěvníků, tím také více vydělaných peněz. Pokud si tedy přejete, aby tomu tak bylo, jistě jste již slyšeli o pojmu SEO, neboli optimalizaci pro vyhledávače. Pokud ne, společně si tento pojem lehce vysvětlíme.

Jedná se o soubor metod, díky kterým dochází ke zvyšování návštěvnosti. V základě je můžeme dělit na dvě skupiny. První skupinu faktorů jste schopni ovlivnit vy samy v nastavení vaší webové stránky. Druhou skupinou jsou naopak faktory, které jen tak jednoduše neovlivníte.

žena s počítačem

První skupina se taktéž nazývá jako in page faktory a spadá sem především správné nastavení stránky, meta popisy, dodržování úrovní nadpisů a podobně.

Druhá skupina se pak nazývá off page faktory. Zde se jedná především o zpětné odkazy, které vedou z cizích stránek na ty vaše. Tvorbě zpětných odkazů se také říká linkbuilding.

Jak již ze zmíněného vyplívá, SEO není jednoduchá disciplína. Navíc pokud nemáte s tímto oborem žádné zkušenosti, neměli byste se do toho pouštět svépomocí. Pokud byste například rozmisťovali bez uvážení odkazy všude po internetu, pravděpodobně byste si spíše uškodili.

počítač na stole

Určitě tedy uděláte dobře, pokud tuhle problematiku přenecháte profesionálům. Ti vám za malý měsíční úplatek nejenže s celou propagací nejenže pomohou, ale výsledky budou stát za to! Nastaví vám vaše webové stránky dle všech platných SEO pravidel. Kromě toho není problém začít ani s promyšlenou a propracovanou strategií tvorby zpětných odkazů.

Velké agentury vám nejenže poskytnou webové stránky, na které můžete své zpětné odkazy umístit, ale navíc vám jednotlivé články i samy napíšou. Zkrátka, jedná se o ucelenou strategii, kterou vám dobře může navrhnout jen specializovaná firma. Nenechávejte tedy váš úspěch náhodě a jděte mu vstříc!

Kategorie: Business