Možná jste již zaslechli pojem „rodinné konstelace“ …? Zprvu vám to může zní jako řešení rodinných problémů a nejste až tak daleko od pravdy. Skutečně se jedná o u určitý způsob řešení nejen rodinných problémů, ale i pracovních, životních, generačních, vztahových i majetkových.

snění dívky

Znám lidi, kteří systému konstelací doslova a do písmene podlehli. Je to svým způsobem jejich životní styl. Našli si svou cestu k řešení problémů. Zpravidla se jedná o lidi, kteří věří, že existuje cosi mezi „nebem a zemí“. 

Kde se rodinné konstelace vůbec vzaly, odkud k nám přišly? Rodinné konstelace jsou psychoterapeutickou metodou, kterou zavedl a rozvíjel německý psychoterapeut Bert Hellinger. Tuto metodu vyvinul v osmdesátých až devadesátých letech.  Bert Hellinger je známým a uznávaným autorem a spoluautorem více než 30 knih, které byly přeloženy do několika světových jazyků.
oko na čele

Samozřejmě, že existuje i druhá strana mince, to jsou zpravidla lékaři, kteří – pokud není něco vědecky dostatečně prokázáno, nevěří. Na rodinné konstelace si skutečně nemůžete sáhnout, ale fungují překvapivě. Na druhou stranu je i dost lékařů, kteří tuto metodu uznávají i používají. V práci s pacienty je používají i psychiatrické léčebny, jen se tato metoda nazývá jinak, např. psychodrama.

Takže jsou tu opět dvě strany – jedna věřící, druhá nevěřící.

Ti, kteří věří, těm tato psychoterapeutická metoda pomáhá. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. V systému rodinných konstelací se pohybuji již desítky let a absolvovala jsem i dvouletý kurz výcviku v rodinných konstelací. Uchvátily mne a přesvědčily. Můj život se nikoliv obrátil o 365 stupňů, ale pochopila jsem, proč se mi stále děly věci, které jsem nechtěla, odmítala, vadily mi. A když jsem se na ně podívala, začala je „konstelačně“ řešit, život se mi začal postupně měnit. Sice k lepšímu, ale přes bolest. Ale i to mi za to stálo.

Pokud jste na scestí a hledáte pomoc, vřele vám tuto metodu doporučuji. Jde jen o to uvědomit si svůj problém, vzít rozum do hrsti, sebrat sílu a odvahu se na svůj problém podívat a chtít ho řešit. Nechat volný průběh řešení, neměnit, neposuzovat, jen se dívat. Budete překvapeni, co uvidíte. Podotýkám, že se většinou jedná o bolestivý přerod, ale bez bolesti není života. Co bolí, je živé. Dobrá zpráva pro vás.

 

5/5 - (1 vote)
Kategorie: Životní styl