Pokud máte finance pohromadě a představu o tom, jak by mělo nové bydlení vypadat, pak se v průběhu rekonstrukce může stát, že se od vašich představ malinko odchýlí. Ale zvládnout se dá opravdu všechno.
hnusná koupelna
 
Realita, žádné snění
 
Už do samého začátku plánování buďte realisté. Berte v úvahu své možnosti po stránce finanční, ale i velikost bytu, základem všeho je funkčnost. Důležité je, kolik vás v bytě bude bydlet, každý má své potřeby a zvyky a u těch by mělo i zůstat. Jestli vám jde jen o to, aby každý, kdo vás přijde navštívit, žasl nad tím, jak krásné to všechno máte, tak je to špatná cesta. Hosté přijdou a zase odejdou, ale vy budete v bytě žít denně.
 
Bez peněz se do rekonstrukce nepouštějte
 
Dostatek peněz je základem, bez těch to prostě nepůjde, raději počítejte i s nějakou tou rezervou navíc, během rekonstrukce může dojít k tomu, že přibude nějaká činnost navíc nebo bude nutné zakoupit další materiál. Svých představ byste se neměli vzdávat, pokud na požadovanou částku nedosáhnete, raději rekonstrukci o nějaký čas posuňte. V budoucnu byste svého neuváženého rozhodnutí určitě litovali.
 
Nekupujte hned to, na co narazíte, předem si zjistěte cenu materiálu, kolik si budou účtovat řemeslníci apod. Také zauvažujte, co všechno jste schopni si udělat sami nebo s čím vám mohou pomoci kamarádi.  Nezapomeňte ani na takové detaily jako jsou vypínače, zásuvky, osvětlení.
 malý byt
Od A do Z
 
Abyste se vyhnuli stresový situacím, vše pečlivě naplánujte krok po kroku. Pokud se průběhu rekonstrukce bydlení rozhodnete pro zásadnější změnu, může vás to stát víc, než s čím jste počítali, navíc to může prodloužit samotnou dobu úprav.
 
Řemeslníky vybírejte pečlivě, nekvalitně odvedená práce může všechno jenom zkomplikovat. Dejte na doporučení svých známých, o solidnosti také napoví i jednání samotné. A jestli máte kamaráda, který nějaké řemeslo ovládá, jeho služeb určitě využijte, ale jako u kohokoliv jiného sepište smlouvu, pořádek přeci jen dělá přátele. Pokud sami nejste odborníci, do ničeho složitějšího se rozhodně nepouštějte.
 

Kategorie: Bydlení