Každý je rád, když se může vykoupat v čisté vodě, která ho krásně osvěží v parných dnech. Nikomu by se nechtělo chodit do špinavé vody. Písková filtrace je skutečně nejlepší volbou pro čistotu vody v našich bazénech. Slouží k zachycení veškerých nečistot a to právě i takových, které my vůbec běžně nevidíme. Právě díky pískové filtrační náplni je proces čištění na přírodní bázi. Tato náplň zadrží vše špatné a do bazénu se zpět vrátí čistá voda.

modrá voda

Výhody pískových filtrací

Rozhodně jsou nejvíce používané a oblíbené. Mají totiž minimální nároky na údržbu. Písek do filtrace se musí před prvním použitím propláchnout, jelikož jeho zrnka mají na sobě jemný prach. Ten by se mohl nechtěně dostat do bazénu a zakalil by zbytečně vodu. Když ho máme takto připravený a vložíme jej do filtrační nádoby, tak si můžeme být jisti, že nám tam nějaký rok bude sloužit.

set filtrace

Záleží na používání bazénu a také frekvenci nastavení. Ale klidně zde může být 2-3 roky. Poté ho nemusíme rovnou vyhazovat nebo odvážet z našeho pozemku. Dále sice nebude sloužit jako filtrační materiál, ale prospěje kdekoliv jinde na zahradě nebo v zimě na posyp. Těch možností je pak více.

Správný výběr znamená kvalitní voda

Vyrábí se v několika druzích zrnitosti a také balení. Musíme si vybrat takovou hrubost zrn, aby byly vhodné pro náš bazén. Jejich efektivita pak bude stoprocentně zaručena a nám pak poskytnou nejvíce služby, jak to jen půjde. Pokud bychom vybrali velmi jemný, tak by se mohlo stát, že nezachytí všechny nečistoty, takže vlastně jeho přítomnost tu nebude nic platná. Nebo naopak, ač se to nezdá, může mít za následek daleko horší pohromu.

vodní filtr

Jak bude příliš jemný, tak trysky nebudou mít možnost ho zachytit a písek se nahromadí na sebe. Tím zase pracuje více čerpadlo, protože ho jakoby něco stále nutí do většího výkonu. Nejen, že nečistoty nezachytí, ale je zde daleko větší spotřeba proudu, ošetření skutečně úplně na nic a ještě se nám opotřebovávají součástky. Raději bude lepší si zjistit odpovídající hrubost a pak si užívat dokonale čistou vodu.

Kategorie: Zvířata