Často si myslíme, že nemáme jiného východiska než tohle. Můžeme se najít v situaci, která si od nás vyžádá velkou oběť nebo v tíživé finanční situaci a jediný kdo odpověděl, je ten, který vám nyní nabízí velmi nevýhodnou půjčku. Sice dostanete obnos peněz, který požadujete, ale potom si budete muset pěkně utahovat opasek. Ono je něco jiného, pokud máte práci a levné bydlení, to se potom děje úplně něco jiného. Ale pokud jste například přišli o práci a nyní vám hrozí dokonce i vystěhování, to se potom těžce přemýšlí o jiné alternativě. Lidí, kteří by vám půjčili, také nebude moc, protože nikdo nebude riskovat to, že jim nakonec peníze nevrátíte. Často je to pouze špatná souhra náhod. Ještě minulý rok jste byli naprosto v pořádku, zajištění a nic se nedělo a najednou může přijít nemoc, nehoda nebo nějaká nečekaná událost a je to. A v takových chvílích se těžko věří v lepší zítřky.
značka na rozcestí

Často je to o člověku a jeho přemýšlení

Někdy je nutné zatnout zuby. Sice budete žít někde u akčních slev v obchodech a nebude to peříčko, ale dá se to zvládnout. Zvláště, když jste dva nebo i tři, tak to vždycky nějak jde. Často nás řešení překvapí, protože bylo celou dobu někde blízko u nás. Někdy je třeba jet daleko, abychom se dostali k tomu optimálnímu. Někdy se možná vyplatí se přestěhovat. Někdy je tím největším nepřítelem člověka jeho pohodlnost. Nechceme vynakládat příliš velké úsilí, i když jsme tak trochu v pěkně polízanici.
odevzdaná cv

Zkuste všechno

I když se vám to zdá jako naprostá hloupost, zkuste všechno. Nemusí to být úplně ta nejlepší možnost, ale může to být možnost dostatečně dobrá. I kdyby vás odmítli nebo vás nepřijali, pořád jste to zkusili a kdo ví, třeba se to podaří. Někdy je opravdu třeba zkusit vše, i když to nevypadá, že by se to někdy podařilo. vám radí, že i v takových situacích je nutné vybírat to, s čím určitě neproděláte. Ostatně, nikdo vám nezakazuje mířit vysoko.

Kategorie: Životní styl