Mnoho odborníků se shoduje, že člověk potřebuje 21 dnů na to, aby udělal z činnosti zvyk, a 90 dnů na to, aby se daná činnost stala nezbytnou součástí jeho životního stylu. Pokud jste se nikdy nedostali ani k 21. dni, nezoufejte – nejste sami. Právě díky poptávce lidí po způsobu, jakým si udržet svá předsevzetí a dosáhnout svých cílů, se začalo na trh dostávat více a více aplikací pro chytré telefony zaměřených právě na produktivitu.
Zde je souhrn pěti aplikací, které jsou k dostání na telefonech Android i Apple, a stojí za vyzkoušení.
práce kolegů
 
1.       Productive
Jednoduchá a přehledná aplikace, která vás ve free verzi upozorní na tři aktivity denně. Její premium verze, která vás bude stát kolem 500Kč na rok, pak zvládne neomezené množství činností a nabízí větší výběr v rámci upozornění i osobních nastavení.
 
2.       Any.do
Elegantní aplikace, která nabízí nejen seznam úkolů na každý den, ale i závěrečný přehled produktivity každý večer. Placená verze, která je již přes rok zlevněná, vás vyjde na zhruba 600Kč ročně, a nabízí vychytávky jako například upozornění podle polohy a VIP zákaznickou podporu.
 blogger a mobilní telefon
3.       Todoist
Jedna z nejlépe hodnocených aplikací pro podporu produktivity nabízí přehledný vzhled, přístup z většiny zařízení, a v prémiové verzi, za kterou zaplatíte kolem 600Kč ročně, i grafové přehledy produktivity, a ještě jednodušší sdílení mezi zařízeními či uživateli.
 
4.       Trello
Trello je ideální pro ty, kteří nemají časově fixované úkoly, protože namísto běžného denního režimu používá systém „kanban“, který zobrazuje, co je třeba udělat, na čem se pracuje, a co je hotovo, bez časových údajů. Elegantní a jednoduchá aplikace, která nabízí přístup z několika zařízení a sdílení úkolů, a je proto ideální pro člověka s profesními cíli.
 
5.       Taskful
Designová aplikace, díky které si můžete roztřídit své úkoly do kategorií, a která vás díky svým upozorněním nenechá lenošit. Aplikaci si můžete pořídit za přívětivých 70Kč.
 
Ať už zvolíte jakoukoli z těchto aplikací, budete mít zaručené jednodušší dosažení vytoužených cílů, a zvýšenou motivaci, která vydrží. Nechť se vám daří ve vašich předsevzetích a pamatujte, že stačí dosáhnout 90 dnů k tomu, aby se vaše nová činnost stala samozřejmostí.

Kategorie: Internet