Asi jen málo pocitů se vyrovná tomu ponořit se v horkém letním dni do osvěžující vody. I to je koneckonců důvod, proč mnoho lidí, kteří mají dostatečně velký pozemek, ať už u svého rodinného domu či u chaty nebo chalupy, má nějaký bazén. Koneckonců i ti, kteří bydlí v bytě, si často pořizují malý nafukovací bazének, kde se mohou v létě na balkóně shladit.

Ovšem k tomu, aby mohli svou funkci plnit po mnoho let, je potřeba se o bazén také správně starat. A tím se nyní nemyslí pouze péče o čistotu a kvalitu vody po celou koupací sezónu, nýbrž i mimo ni. I po jeho částečném či úplném vypuštění je totiž potřeba provést některé úkony.

bazen5

Tím hlavním je samozřejmě jeho vyčištění. Ať jsme se snažili sebevíce, je pravděpodobné, že se na stěnách vytvořily nánosy řas a jiné špíny. Ty je potřeba odstranit, nebo se stanou základnou, ze které se příští rok obnoví a váš boj s nimi bude o to náročnější.

Následovat by také měla jeho ochrana před sněhem a především mrazem, zvláště pak v případě, že jste svůj bazén vypustili jen částečně. Mnoho lidí si myslí, že k tomu může sloužit například solární krycí plachta na bazén. Ta zesiluje tepelný účinek absorbovaných slunečních paprsků, čímž v prostoru pod ní vzniká větší teplo.

bazen8

Tak tomu však není. Jistě, bude fungovat, avšak pouze za jasného počasí, které v zimě není příliš časté, a také za předpokladu, že nebude zapadaná sněhem. Pak na ni totiž žádné paprsky dopadat nebudou. Navíc se může pod tíhou sněhu prohnout a spadnout dolů. Při tom se může poškodit, nebo poškodit bazén.

Mnohem lepší možností je při částečném vypuštění dát do vody několik klasických dvoulitrových prázdných PET lahví. Ty se budou vznášet na hladině a zabrání tomu, aby mráz poškodil stěny bazénu. Tak budete mít na jaře podstatně méně práce, což, jak všichni určitě uznáte, se rozhodně hodí.

Kategorie: Zboží