Chtěli byste dát pod vánoční stromek vašim blízkým jedno z největších překvapení – nový dům nebo byt? Život přináší mnohým z nás některé momenty, kdy máme štěstí na dobré přátele, a kdy se podaří vyměnit byt ve městě za rekreační nemovitost s drobným doplatkem či dokonce přeplatkem, a obě rodiny si tak přijdou na své. Výměna bytů, domů, rekreačních chat a podobných nemovitostí není nereálná, je to jeden ze způsobů, jak si vyjít navzájem vstříc, například kvůli lokalitě. Kupříkladu někomu vyhovuje nížinný reliéf terénu na Třeboňsku a nevadí mu v létě armády komárů, zatímco jiný je nemůže vystát a raději by bydlel v horách. Pokud se lidé dokážou dohodnout, bývá to mnohem snazší proces, než prodej a koupě nemovitosti.

krabice na stěhování

Jestliže se vám tedy podaří něco podobného realizovat, můžete to provést i v tichosti a vaší rodinu příjemně překvapit, pouze cosi naznačíte a pak už jen dva týdny před vánočními svátky zavelíte k balení věcí a k přípravě na stěhovací den. Ten může proběhnout třeba 16. prosince, kdy je ještě před Štědrým dnem dostatek času na vybalování věcí a zabydlování, a kdy stěhovací firmy stěhování v Praze 10 stehovani-mamut.cz mají běžný pracovní rytmus.

vánoční stromek

Nezapomeňte na svítidla

Některým lidem se při stěhování před Vánocemi přihodila nemilá věc. Je vám jasné, že v tomto období přichází zimní slunovrat, tedy Slunce se na obloze objevuje pouze mezi osmou a šestnáctou hodinou? Pokud se totiž nestihnete přestěhovat zhruba do patnácti hodin, hodinu před západem Slunce, může to být náročné v souvislosti s tmou v domě. Stává se to, pokud si bývalý majitel odmontuje svítidla a zapomene vás na to upozornit. Mějte připravené alespoň kapesní svítilny nebo ještě lépe baterku čelovku, s níž snadno svítidla připojíte i za tmy.

Bez osvětlení se vám bude velmi špatně orientovat zejména první večer po nastěhování, a ten bývá vždy „nejkritičtější“. Chcete přece, abyste Vánoce trávili v poklidu a s vědomím, že jste konečně na novém místě, tam, kde jste vždy chtěli být?

Kategorie: Business