Sedací pytel https://www.beanbag.cz/ se stal symbolem pohodlí, ležérního stylu, rozevlátosti, bezstarostného vnímání života a lze jej doporučit každému, kdo v dnešní obtížné a svízelné době hledá nějaké efektivní útočiště. Všimli jste si někdy, jako jsou mnozí lidé „programováni“ tak, aby přijali dobrovolně nepohodlí, jen proto, že to „někdo“ uvede na trh jako módní trend?

sedací vaky na písku

Upjaté kalhoty – těsně upnuté rifle na tělo nejen, že vypadají podivně, zvláště u mužů, ale pocitově svírají a škrtí a navíc v létě nechladí a v zimě studí. Je to dáno absencí vzduchového polštáře, který je vždy u kalhot volnějšího střihu, a který také funguje jako přirozený izolant.

hnědý sedací vak

Sedací soupravy – mnoho producentů přizpůsobuje design i funkčnost těchto výrobků stylu „retro“, tedy době, kdy technologické možnosti výroby nábytku byly omezené, a nebylo snadné uvést na trh levné křeslo či sedací soupravu anatomicky tvarovanou a velmi pohodlnou. Tehdy to byly hlavně rovné sedáky a rovná opěradla a to samé se teď nabízí lidem v obchodech, ačkoli by tomu tak vůbec být nemuselo. Na takové sedací soupravě si moc neodpočinete, ale můžete tvrdit, že je moderní, i když vlastně mnohdy ani nevíte, proč.

Sedací pytle se tomuto bláznovství vymykají a naštěstí jsou stále mezi lidmi tací, co si to uvědomují a dávají jim přednost. Posezení na vaku může navodit i hlubokou relaxaci, podpoří meditaci, můžete tu uvolnit většinu svalstva a zaujmout polohu, jaká vám vyhovuje. Proč tedy sedět na něčem, z čeho vás za chvíli bolí záda, a kde si musíte častokrát přesedat? A proč jsou vlastně vaky tak pohodlné?

Vývoj sedacích vaků započal zhruba před šedesáti lety, tehdy se experimentovalo s kdečím, ale přece jen nemůže, alespoň prozatím, nic konkurovat polystyrenu. Je poměrně pevný a hlavně velmi lehký a v podobě drobounkých kuliček jde o velmi flexibilní výplň. Přizpůsobivost polystyrenových EPS kuliček je značná, můžete se o tom přesvědčit sami na nějakém zkušebním vaku v kamenné prodejně, nebo u přátel, kteří již vak doma mají.

Kategorie: Zboží