Výroba ovocných protlaků, šťáv a dření je sama o sobě náročným procesem, který podmiňuje perfektní organizaci práce zejména z hlediska požadavků na dodržování hygienických předpisů. Dalším důležitým bodem je logistika – skladování a přeprava zboží na trh. Producenti v zemědělském odvětví tu mohou narážet na několik problémů, s nimiž buď nepočítali, anebo je podcenili.

přeprava ovoce

Jednorázová vložka uvnitř kontejneru – problematická je vždy přeprava tohoto typu zboží v obalech, které nejsou jednorázové, ale využívají se po vyčištění pro další výrobky. IBC kontejner Schoellerallibert je naopak vybaven vnitřní jednorázovou vložkou ze zdravotně nezávadné plastové fólie a se škrtícím ventilem, tím pádem se kontejnery nemusí vymývat a nehrozí tu znehodnocení obsahu uvnitř vložky žádnou nechtěnou kontaminací.

Náročná námořní přeprava – přeprava potravin po moři je náročnější, než po silnici či po železnici, působí zde prosolený vzduch a časté bouře, které mohou ohrozit náklad kontaktem s mořskou vodou. Zároveň zde dochází k nepředvídaným pohybům zásilek uvnitř přepravního prostoru, čímž může dojít k jejich poškození. S IBC kontejnery je přeprava bezpečná i na moři.

ovocné šťávy

Stohovatelnost – IBC kontejnery jsou konstruovány tak, aby si poradily s nákladem až sedmi a půl tuny při vyskládání pěti kontejnerů na sebe. Tato extrémní nosnost dvojitého opláštění IBC nádrží dovoluje minimalizovat náklady při přepravě díky tomu, že lze na jeden zátah převážet značné množství nákladu.

Chlazené a mražené výrobky – IBC kontejnery jsou připravené přepravit na dlouhé vzdálenosti i tento typ zboží. Materiál odolává velmi nízkým teplotám a lze s ním počítat i tam, kde je skladování mražených potravin problematické nebo dokonce neuskutečnitelné.

Manipulace s vysokozdvižnými vozíky – nakládání, vykládka a přeprava pomocí těchto přepravních boxů s vysokozdvižnými vozíky je samozřejmostí.

Kategorie: Business