Elegance – stěží byste našli jiný materiál a řešení, co by se vyrovnalo dřevěnému masivu. Postavíte-li oplocení z plastu, každý to pozná, i když se bude tvářit sebevíc dokonaleji. Kované mříže zas nepůsobí příliš důvěryhodně, hodí se totiž jen k některým typům staveb, např. k historickým objektům, jako jsou secesní vilky a barokní či klasicistní stavby. Potřebujete-li kolem své parcely vystavět mohutnou hradbu, skrze níž nebude vidět ven, a samozřejmě ani nikdo nebude sledovat vás, pak sáhněte po cihlách, tvárnicích či prefabrikátech z betonu. Ovšem preferujete-li krásu a harmonii a zároveň dobrý výhled kolem sebe, otevřenost a komunikativnost (např. se sousedy a kolemjdoucími na venkově či malém městě), pak máte dvě nejčastější možnosti – pletivo a dřevo.
Pletivo se hodí hlavně do zadní části zahrady nebo tam, kde příliš nehyzdí, případně odděluje prostor ryze účelově, jako je třeba zpevnění živého plotu a vstupní branka k sousedům. Dřevěné ploty mohou dostat příležitost vyzdobit váš pozemek naopak všude tam, kde je na ně dobře vidět, a kde budou dělat radost vám i ostatním.
Rozhoduje barva lazury – dřevěné letokruhy působí příznivě na psychiku, neboť víme, že nejde o umělé lamino a dýhu a je to čistě přírodní materiál. Velmi však záleží na správné volbě barevného dekoru, resp. lazurovacího laku. Tím můžete oplocení buď výrazně vyzdvihnout, nebo naopak celé řešení pokazit. Zapomeňte na pseudomoderní způsob nátěru odstínem „palisandr“, který se aplikoval hlavně na přelomu 80. a 90. let, je příliš tmavý a ostrý. Volte naopak moderní světlé tóny, jako je třešeň, habr, kaštan, buk, akát, dub, oliva, olše, oregonská pinie, případně mahagon a teak.
Dřevo se velmi dobře ladí ke všem typům staveb a k zahradní zeleni, ať už jde o okrasné keře a stromky, anebo ovocný sad či záhony se zeleninou. Dřevěnými ploty https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-ploty zkrátka nic nepokazíte.