Mnoho lidí v našich zeměpisných šířkách trpí nějakou formou nadváhy. Ta sama o sobě nemusí být zase tak škodlivá, nicméně se jedná o mezi stupeň k obezitě, co už může být škodlivá velice. Není dobré se dostat do takové fáze, ovšem i tak v naší populaci lidí trpící nadměrnou nadváhou raketově přibývá. Tento fakt umocňuje ještě snížená touha po pohybových aktivitách nejen u dospělé populace, ale i u mladých. Zkrátka a dobře, mládež se už zdaleka tak nepohybuje po venku jako minulé generace a je to znát na jejich tělesné váze. I tyto děti jsou často obézní.

Ovoce

Ne každý, kdo na to vypadá, skutečně má nadváhu. Abyste si byli opravdu jisti, budete se muset nejen zvážit, ale hlavně si u dělat BMI Bmikalkulacka výpočet. Není potřeba oprašovat trojčlenku, klidně si ho proveďte na specializovaných webových stránkách, což je jednak jednodušší, jednak to budete mít přesně. A přesnost je zde zcela zásadním faktorem.

Vhodná strava ledacos napraví

I lidé, kteří již trpí obezitou, mají velkou šanci zase fungovat normálně. Chce od nich však i nějakou tu formu sebeobětování, hlavně tedy v podobě změny jídelníčku. Naštěstí není obvykle nutné přikročit k opravdu radikálním krokům, nicméně pro někoho už může být zásadní vynechání sladkých, respektive velmi tučných pokrmů. Lidé v dietě by se měli zaměřit hlavně na ovoce a zeleninu. Samozřejmě, že mohou jíst i maso, ovšem nikoliv smažené, ale ideálně upravené na páře. Vhodné jsou i luštěniny, které nejen dokáží na dlouho zasytit, ale také obsahují široké spektrum živin a vitamínů.

Paprika s činkou

Odborník

Asi každý obézní jedinec by měl před začátkem diety navštívit dietologa, který ho důkladně vyšetří a dá mu cenné rady včetně návrhu dalšího postupu. Je to trochu zdlouhavější proces, ale v případě, že u vás několik posledních snah o zhubnutí nezafungovalo, jedná se o adekvátní postup, který vás může v konečném důsledku zbavit přebytečných kilogramů.

Kategorie: Business