Myši jsou hlodavci, kteří se rádi stahují do lidských obydlí, kde mají potravu. Vzhledem k riziko nemocí a hlodání věcí je nutné se jich zbavit.

Myši v lidském obydlí

Musíme na ně chytře

Tito hlodavci se nejčastěji přemisťují do domu před zimou, protože je tu pro ně mnoho věcí k snědku a teplo, takže se jich není tak lehké zbavit. Proto je na místě dbát na prevenci a upřesnit místa, kudy by se mohli do nemovitosti dostat, protože se prokoušou spousty materiály. Následně můžeme přejít už k likvidaci, přičemž můžeme začít obyčejnými pastičkami, protože ty prostě fungují. Důležité je rozmístění na riziková místa a lákavá návnada, což může být třeba ořech.

hlodavec myš

Pokud máme trvá třeba domácí mazlíčky či děti, tak pasti můžeme dát do krabice od bot, kam uděláme vstupní otvory a víko zatížíme, aby se do nich nikdo nedostal. Dalším prostředkem je jed na hlodavce, který v případě potřeby doplňte. Kromě likvidace máme na trhu plašiče, což je pro myš velmi nepříjemné, takže se často z obydlí vystěhuje. Velkým pomocníkem v tomto boji je kočka, akorát musíme velkým obloukem vyhýbat všem jedům a jiným nebezpečným látkám.

Zavolejte deratizátora

Jestliže je výskyt hlodavců většího rozsahu, nebo je máme třeba ve formě, tak je nejlepší zavolat deratizátora, protože ten už se o ně skutečně účinně postará. Máme tu totiž dva hlavní problémy. Tím prvním je fakt, že pokud se u nás myším daří, tak se rychle množí, což rozhodně není nic příjemného, když koušou všechno možné. Hned dalším problémem je trus, protože ten se nachází všude, kde tohle zvíře chodí a bohužel může obsahovat parazity, kteří mají na člověka špatné zdravotní následky.

past na myši

Proto není na místě riskovat a měli bychom se co nejdříve nezvaných hostů zbavit. Deratizace myší cena se pohybuje podle velkosti nemovitosti, ale služba skutečně pomůže, takže se nám vyplatí. Náš domov bude následně čistý a už si s hlodavci nebudeme muset lámat hlavu. Zvíře není hloupé, a ještě k tomu rychle běhá a šplhá, ovšem deratizátor ví jak na něj, takže stejně boj vyhraje. Společnost má se všemi možnými hlodavci a parazity zkušenosti, takže s nimi zatočí raz dva.

Kategorie: Business