Koupit si dnes bazén není žádná velká investice. V současnosti se dají sehnat za opravdu lidové ceny. Levně ale můžete koupit i vhodnou dezinfekci do vody.

Koupejte se pouze v čisté vodě

Občas skočit v letním dni do studené vody by chtěl asi každý. Ovšem ne každý má blízko bazén nebo jinou vodní nádrž. A zrovna ve dny, kdy slunce praží až k zbláznění, je to velice vhodný počin. Člověk se během veder nemá ochlazovat pouze zevnitř, ale také z vnějšku. I kůže potřebuje pít, jinak se začne loupat a jinak deformovat. Koupě vlastní vodní plochy není už dávno tak náročná na peněženku jako tomu bylo ještě před několika lety. Hlavně nadzemní modely bazénu se dají v současnosti sehnat za poměrně sympatické peníze. Stačí tak mít na zahradě trochu místa a zbytečných deset tisíc.

Kapky na hladině

To zní krásně, ale tak nádherné to přeci jen není. Alespoň ne, co se týče peněz. Krom do samotného koupání se totiž nevyhnete ani investici do dezinfekce vody. Ta by totiž měla pokaždé, když do ní vstoupíte, být zcela čistá. A toho bez vhodné bazénové chemie Chlorito nedocílíte.

Efektivní, ale dráždí

Jako první, když se řekne bazénová chemie, člověka asi napadne chlór. Ten se standardně používá na otevřených koupalištích i těch pod střechou. A velká část Čechů preparáty na základě tohoto chemického prvku využívá i doma. Důvody jsou prosté. Jedná se vyzkoušený preparát, který prokazatelně funguje a zároveň nestojí majlant. Má ale jednu pro někoho možná drobnou mušku, a sice může dráždit. A to jak pokožku, tak třeba i oči. Možností ale v odvětví vodních dezinfekcí jsou naštěstí daleko bohatší.

Příjemné koupání

Jiné možnosti

Zájem je v obchodech také o prostředky na bázi aktivního kyslíku. Ty mají účinek takřka totožný s látkami, které obsahují chlór, jen nejsou tolik dráždivé. Nepříjemností pro někoho může být ale cena, která je trochu vyšší než u chlorových preparátů. Chcete-li ale změnu úplnou, můžete si vybrat třeba mořskou sůl. Ta nejenže nedráždí, ale pokožce naopak pomáhá. Není však účinná bez speciální solonizační jednotky, která však není zrovna úplně nejlevnější.

Kategorie: Business