Nikdo z normálních lidé nechce žít v bídě. Víme to všichni a všichni se obvykle také snažíme, abychom se tomuto nepříznivému stavu věcí vyhnuli. Tedy chodíme do práce nebo využíváme jiné způsoby, jak se k žádoucím finančním prostředkům dostat. Protože množství vlastněných peněz ovlivňuje životní úroveň a rozhoduje o tom, zda se člověku žije skvěle, slušně, ucházejícně nebo třeba i docela bídně.

Ovšem naše snaha si na sebe vydělat nebývá nejednou korunována úspěchem. Snažit se sice můžeme, ale nikdy nám to nezaručí, že budeme mít tolik peněz, abychom s nimi dokázali v běžném životě obstát.

A co když nám tedy potřebné peníze chybí? Co když vyčerpáme všechny své finance dříve, než získáme další, a máme tak teoreticky zapomenout na další utrácení?

namibijská mince

V takových chvílích si mnozí z nás zažádají o nějakou půjčku. Nechají si pomoci od nějaké finanční instituce s tím, že budou dočasně utrácet její peníze a následně se s ní zase z budoucích příjmů vyrovnají.

Jenže dostat takovou půjčku není nic samozřejmého. Člověk musí poskytnout dostatečné záruky, že to půjčené také vrátí, a to znamená nezbytnost splnit podmínky, jež jsou nejednou nad žadatelovy síly.

Zkuste si třeba prokázat dost vysoké příjmy, když jste v nouzi vyvolané jejich nedostatečností! Zkuste si doložit bezvadné registry dlužníků, když v nich máte záznam kvůli něčemu, co se vám nepodařilo uhradit v předcházející době kvůli nedostatku peněz! Zkuste si představit, jak se chlubit tím, že po vás nejdou exekutoři, je-li tomu naopak!

mince Polska

Zkrátka a dobře nejeden ze žadatelů o půjčku v bance neuspěje. A tím, co mu potom pomůže dost možná jako jediné, jsou nebankovní hypotéky. Protože u těch se požaduje jenom minimum povinností, jež dokáže splnit kdekdo. Protože kdekdo má nemovitost, kterou by mohl dát do zástavy, pomalu každý má nějaký příjem, ze kterého by se dalo splácet. A víc zde k získání půjčky vlastně není třeba.

Kategorie: Ekonomika