Jen málokdo si to uvědomuje, ale kanalizace patří, minimálně z hlediska hygieny a komfortu života, k jedněm z největších vynálezů lidstva. Díky nim jsou možné takové věci jako odtok odpadu či splachovací záchod, které dnes považujeme za standard.

Jen si představte, jak to před jejich zavedením vypadalo. Splašky bylo potřeba vylévat ven ručně, stejně jako vodu z umývání nádobí či praní prádla. A je samozřejmé, že ji nikdo nechtěl nosit daleko. Pokud jste tedy šli centrem města, pak vás na ulici přivítal poměrně nepěkný zápach.

kanal1

Avšak nejspíš právě proto, že ji považujeme za samozřejmou, nevěnujeme kanalizaci větší pozornost. A je pravda, že také nemusíme, neboť je v kompetenci města. Avšak někteří lidé ji považují za svého druhu odpadkový koš, kam lze ukládat vše, od dámských hygienických potřeb po kuchyňské zbytky. Není tedy divu, že aby se neucpal, potřebuje občas vyčistit.

To samozřejmě mají na starosti technické služby daného města, pod které ona kanalizační síť spadá. Ono čištění kanalizace Kanalizace – instalatéři se provádí několika způsoby, v závislosti na jejím průměru a na stupni zašpinění.

U těch menších se používá silný proud vody. Ten obvykle stačí k tomu, aby ze stěn strhl usazeniny a spláchl je do čističky, kam kanalizace vede a kde s nimi bude naloženo tak, jak je potřeba. U těch větších je pak nutné mechanické čištění. To znamená, že technik sleze dolů a ručně vydrhne ty největší nečistoty a seškrábne je dolů.

kanal2

Je jasné, že tato práce není nic příjemného, je však nezbytná pro bezchybné fungování kanalizační sítě. A to je poměrně důležité, zvlášť když vezmeme v úvahu, jak stará na některých místech je. Proto se tato údržba musí provádět minimálně jednou za rok, aby byla zaručena plná funkčnost.

Avšak ani to někdy nestačí. I přes veškerou péči se občas stane, že kanalizace praskne. V tom případě je nutné, aby se tento problém vyřešil co nejdříve. Neboť dnes si život bez ní již nedokážeme představit.

Kategorie: Business