Před pár lety by byla odpověď jednoznačná. Počítač. Notebooky byly slabé, přehřívaly se, měly malou výkonnost a byly strašně drahé. Situace se však změnila.

Hlavní otázkou zůstává. Zvládnou notebooky hry z poslední doby? Odpověď zní, ano zvládnou. Tak jaký je důvod koupit si PC? Důvodů je několik. Ač jsou notebooky výkonnější, jsou také o něco dražší. Zatímco základní herní notebook si koupíte za asi 17 000 korun, počítač s podobnými parametry si pořídíte okolo 11 000. Jedná se tedy o rozdíl něco kolem 5-6 tisíci korunami.
počítač a monitor

Chcete-li investovat stejné peníze do počítače, dostanete herní sestavu, která rozjede většinu her na plné detaily. Notebooky v této cenové relaci jsou spíše stavěné na nižší až střední detaily.

Pokud se ale bavíme o ceně, nezapomínejme na to, že k notebooku máte klávesnici, touchpad, monitor a bedničky. Koupíte si počítač, dostanete jen krabici. Samozřejmě hráč nechce hrát na malé obrazovce, chce si dokoupit myš a bedničky si taky zakoupí jiné. Poslouží však jako low-end periferie. Notebooky jsou také šetrnější. Spotřebují tedy méně energie.

Mezi další výhody notebooku patři také jejich přenositelnost. Pracujete na nějaké prezentaci, nebo něčím do školy či práce? U počítače je to problém. Nemůžete na něm pracovat na kolejích, ve vlaku nebo v práci. Musíte si tedy všechna data posílat. Na notebooku máte vše na jednom místě. Některé dokonce nabízí dotykovou obrazovku.,
zrcadlový hrnek

Počítač má však méně problémů, co se týče přehřívání, když se něco porouchá, stačí danou součástku vyměnit. Důležité je tedy pořádně si rozmyslet to, co od daného stroje chcete. Stačí vám počítač na jednom místě, od kterého chcete hlavně, aby se na něm daly hrát hry a dělat i ostatní věci na jednom místě, pak vám stačí počítač. Budete však více cestovat, dělat projekty u kamarádů a podobně, pak si rozhodně kupte herní notebook, který je vždy s vámi.


Kategorie: