Chcete-li se cítit při jízdě ve svém autě co možná nejbezpečněji, neměli byste zapomínat krom jiného i na namontování opravdu kvalitních světel.

Světla, se kterými se v noci neztratíte

Muset vyjet někam autem v nočních hodinách je pro většinu řidičů za trest. Ano, je tu jedna velká výhoda, a sice provoz, který je takovou denní dobu skutečně malý, ale špatná viditelnost to vcelku bez potíží trumfne. Člověk ve tmě snadno přehlédne leckterý výmol nebo jiné terénní nerovnosti, které nejsou na českých silnicích ničím zvláštní. Mít dobrý přehled o dění na vozovce je tedy stejně důležité nejen pro vaši bezpečnost, ale rovněž i pro bezpečnost vašeho vozu. Stačí jedno mírné nadskočení a podvozek je v háji.

Používat kvalitní světla by tedy mělo být pro vás automatické. A argument, že v noci prakticky nejezdíte, v tomto případě neplatí. I když budete vždy na cestě pouze ve dne, i tehdy se může náhled zhoršit počasí a přijít nečekaná vánice či průtrž mračen, kdy rovněž nejde vidět na metr. A mlhy také nejsou ničím ojedinělým. I z těchto důvodů byste měli používat autožárovky h7 od společnosti Osram.

Moderní žárovky

Lepší je zaplatit více

Je důležité zmínit, že se nejedná o žádnou velkou investici. Kvalitní světla koupíte za pár stovek. I přesto existuje stále docela velké množství řidičů, kteří dávají přednost čínským napodobeninám, které nejsou příliš dobré a mohou se kdykoliv porouchat. Vysoká poruchovost však není jediným negativem, kterým disponují. Ani svítivost není kdovíjak skvělá. Buďto jsou prostě tato světla příliš slabá nebo naopak až moc ostrá a oslňují další účastníky provozu, což může dopadnout všelijak. Je mnohem bezpečnější sáhnout po osvědčené kvalitě, která vás nezklame. A to i když stojí o něco více.

Dobrá svítivost

Jakmile si žárovky koupíte, máte dvě možnosti. Buďto necháte jejich instalaci na specializovaném servisu a bude vás to něco stát, nebo si je namontujete sami. V případě, že dáte přednost instalaci svépomoci, nezapomeňte na jeden důležitý prvek – rukavice. Bez nich se do toho vůbec nepouštějte. Můžete totiž během manipulace žárovku ušpinit a ona pak nebude dobře svítit.

3.5/5 - (2 votes)
Kategorie: Zboží